Už jsem čtenář 2019

Projekt Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka 2018/2019

SKIP ČR vyhlašuje jedenáctý ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky. Do projektu přihlašuje letošní žáky prvních tříd základních škol veřejná knihovna ve spolupráci se školami v místě působnosti knihovny. Veřejná knihovna musí být institucionálním členem SKIP ČR.

Knihovna, která žáky do projektu přihlašuje, s nimi pracuje nad rámec obvyklých knihovnických činností. V období od listopadu 2018 do května 2019 připraví pro prvňáky nejméně jednu návštěvu knihovny a uspořádá další akce vedoucí k rozvoji zájmu o četbu (společná čtení, besedy s tvůrci knih, výstav apod.)

Odměnou za úspěšné absolvování projektu je pro děti knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla napsána a ilustrována výhradně pro účastníky projektu a kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. Ve školním roce 2018/2019 je to kniha spisovatele Miroslava Tvrze a ilustrátorky Aleny Schulz – Kde se nosí krky.

Harmonogram projektu:

Vyhlášení projektu listopad - 2018
Konečný termín zasílání vyhodnocení projektu - 30. 4. 2019
Distribuce knih - 2. polovina května 2019
Slavnostní předávání knih v regionech - do konce června 2019

Rybí sliby

V letošním ročníku čteme knihu:

Rybí sliby

napsala: Daniela Krolupperová
ilustrovala: Eva Chupíková
vydalo nakladatelství Portál, 2011

Cílem napínavého pohádkového příběhu, na jehož začátku zlý čaroděj zakleje mořskou panenku Helenku je seznámit děti nenásilnou formou seznámit s nejběžnějšími živočichy i rostlinami v okolí toků a moře.

Čtení se konají pravidelně každé od 13.30 do 14.30 hodin ve školní družině oddělení 2 a oddělení 3. Další akce spojené s projektem budou vždy předem oznámeny (např. návštěva knihovny, beseda s autory dětských knih, návštěva výstav aj.).

SPC

Prázdninový provoz

INZERÁT

Zveřejněn inzerát.

Začátek školního roku 2019/2020

Období školního vyučování ve školním roce 2019/2020 začne ve všech základních školách v pondělí 2. září 2019.

Sekce Školní družina- poslední aktualizace 24.6.2019.

DOPLNĚNY NOVÉ FOTOGRAFIE dne 24.6.2019.