Poskytované služeb SPC

SPC zabezpečuje dětem, žákům, zletilým klientům s mentálním postižením, případně souběžným postižením více vadami, jejich rodinám, školám, školským zařízením, domovům pro osoby se zdravotním postižením i veřejnosti následující bezplatné služby:

• Komplexní nebo zaměřená speciálně pedagogická a psychologická diagnostika.
  • Krizová intervence psychologická a speciálně pedagogická.
  • Informační a metodická činnost, poskytování metodické podpory zákonným zástupcům, pedagogům za účelem využívání vhodných didaktických a speciálně pedagogických přístupů, podpora při vytváření individuálních vzdělávacích plánů.
  • Stanovení podpůrných opatření a zpracování návrhů na vzdělávání žáka dle vzdělávacího programu odpovídajícího jeho vzdělávacím potřebám.
  • Zjišťování potřebnosti a zpracování návrhů uzpůsobení podmínek konání závěrečných zkoušek nebo jednotných zkoušek pro přijímání ke vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.
  • Podpora všestranného rozvoje dětí, žáků a studentů s potřebou podpůrných opatření z důvodu mentálního postižení, popř. souběžného postižení více vadami s využitím programů na podporu rozvoje percepčních funkcí, paměti a pozornosti, hrubé a jemné motoriky, grafomotoriky, sebeobsluhy, sociálních vztahů, slovní zásoby s případným využitím alternativní a augmentativní komunikace, nácvik alternativních forem čtení, dílčích strategií učení, využití IT technologie, prvků podpůrných terapeutických postupů, relaxačních a aktivizačních technik ve výchovně vzdělávacím procesu.
  • Kariérové poradenství při volbě povolání, možnostech ve vztahu ke střednímu stupni vzdělávání či doporučení dalších aktivizačních služeb.
  • Informační zprostředkování sociálně právního poradenství.

Všechny služby lze objednat osobně, telefonicky, listovní poštou, e-mailem, datovou schránkou. Poradenská služba se začne poskytovat bez zbytečného odkladu, nejpozději do 3 měsíců ode dne podání žádosti (krizová intervence neprodleně).

Aktualizace sekce Výchovný poradce

Sekce Školní družina- poslední aktualizace 10.10.2020

DOPLNĚNY NOVÉ FOTOGRAFIE dne 16.10.2020.