Metodik prevence

Minimální preventivní program

Preventivní program školy od roku 2015/2016Preventivní program školy od roku 2015/2016

KONZULTACE ŠKOLNÍHO METODIKA PREVENCE 2017/2018

KONZULTAČNÍ HODINY ŠKOLNÍHO METODIKA PREVENCE

PRO PEDAGOGY

úterý 12.15 – 12.45, středa 13.00 – 13.30 hodin

PRO ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE

První lichá středa v měsíci 15.15 – 16.00 hodin

Termín lze domluvit osobně / lukesova@zsluziny.cz

PRO ŽÁKY

každá přestávka během vyučování

elektronická schránka důvěry

lukesova@zsluziny.cz

Informační leták pro rodiče

Jak ochránit svoje dítě před šikanou?

Co je to šikanování?

Za šikanování se považuje, když jeden nebo více spolužáků úmyslně,většinou opakovaně ubližuje druhým. V počátku se to děje nenápadně, prostřednictvím různých legrácek a„žertíků“ (strkání, nadávání, schovávání věcí,..)případně odmítáním, přehlížením, zesměšňováním a pomlouváním. Později se otravování života obětem stupňuje a zdokonaluje. Nastupuje fyzické násilí (bití, krádeže a poškozování věcí) nebo kruté psychické násilí, někdy oboje dohromady.

Následky šikanování

Šikanování je vážná věc a v řadě případů je trestným činem. Utrpení dětí je nepředstavitelné a
jeho následky na těle i na duši mohou děti nést po celý svůj život.

Jak dítě zachránit?

Poskytněte dítěti maximální oporu, zorientujte se ve vnějším obraze šikanování( co, kdo, kdy, kde, jak?), v případě, že mu hrozí nebezpečí, nechejte ho doma. Zajistěte ochranu dítěte na cestě do školy a domů. Oba rodiče by měli navštívit ředitele a třídního učitele a informovat je o tom, co se od dítěte dozvěděli.
V případě, že jde o pokročilé stadium šikany, je nutné obrátit se na odborníky:

• v resortu školství – s pedagogicko-psychologickými poradnami, středisky výchovné péče, speciálně pedagogickými centry,
  • v resortu zdravotnictví – s pediatry a odbornými lékaři, dětskými psychology, psychiatry a zařízeními, která poskytují odbornou poradenskou a terapeutickou péči, včetně individuální a rodinné terapie,
  • v resortu sociální péče– s oddělením péče o rodinu a děti, s oddělením sociální prevence,
  • při závažném šikanování lze také obrátit se na policii a podat trestní oznámení.

Třídní schůzky s rodiči budoucích „prvňáčků“

6.6. 2018 – třídní schůzky s rodiči budoucích „prvňáčků“ od 16.00 hodin

Třídní schůzky s rodiči

7.6.2018 – třídní schůzky s rodiči od 17.00 hodin.

ŠKOLNÍ DRUŽINA 2018/2019

Žádost o přijetí k zájmovému vzdělávání ve školní družině pro školní rok 2018/2019 si již nyní můžete vyžádat u vedoucí školní družiny Evy Frančeové.

AKTIALITY

11.4.2018 OD 13 DO 17 HODIN.

ORGANIZACE CVIČNÝCH DÍLEN

Informace v sekci Výchovný poradce.

část: 2. ŠKOLNÍ ŘÁD 1.9.2017

V sekci DOKUMENTY zveřejněn nový ŠKOLNÍ ŘÁD 1.9.2017

Organizace školního roku

Vložen přehled organizace školního roku 2017/2018 do sekce ŠKOLNÍ ROK 2017/2018.

Sekce Školní družina- poslední aktualizace 13.5.2018.

DOPLNĚNY NOVÉ FOTOGRAFIE dne 13.5.2018.